Boşanma Davaları Ankara

İyi boşanma avukatları hislerinizi farketmelidir. Boşanma davası süreci zordur. Bundan dolayı dava boyunca size yardımcı olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız ön şarttır. Peki en iyi bir ankara avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bunun yanında duruşmanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?

Bununla birlikte boşanma davası nasıl açılır ona da değinelim. Boşanma davası iki tarzda açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliği bitirme hususunda anlaşırsa aile mahkemesine başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı olarak boşanabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene sürmüş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı biçimde evliliği sonlandırmak amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli biçimde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı tarzda evliliği bitirmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gereklidir. Bu protokolün bir avukat tarafından hazırlanması faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli tarzda ayrılmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç vardır. Bu evliliği bitirme gerekçesinin yerinde olması gerekir. buna ek olarak ayrılma nedeninin kanıtlanması gerekmektedir. Boşanma davalarında davayı açan taraf boşanma gerekçelerini Ben bunu sevdim her türlü delille kanıtlayabilir. bir örnek verecek olursak mektuplar kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davaları fazlaca uzun sürmektedir. Davayı kısaltmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım istenmelidir.

Boşanma Avukatı kelimesi asla beynimize çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi toplumsal farkındalık düzeyi olabilir mi? Boşanma Avukatlarının bir çoğu insanlık düzeyini güzelleştirmek için avukat olmamıştır. Bir çok avukat , avukatlık yapmaya finansal sebepler sebebiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada avukatınızı belirlerken çok iyi araştırmalısınız.

Fazlasıyla boşanma avukatı var. İyi avukatı hangi şekilde seçeceğim? Boşanma avukatı bulurken en mantıklı yol yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir seçenek ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öneren kişiler de aynı şekilde bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma Davaları Ankara”

Leave a Reply

Gravatar