Boşanma Avukatı Ankara

İyi Boşanma Avukatları Ankara
İyi bir boşanma avukatı hissettiklerinizi anlayabilir. Boşanma davası hiç kolay bir süreç değildir. Bu nedenle süreç boyunca size destek olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız önemlidir. Peki iyi bir ankara avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davaları ne şekilde açılır şuna da değinelim. Boşanma davası iki tarzda açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliği sonlandırma konusunda anlaşmışlarsa hakime müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene sürmüş olmasıgereklidir. Eğer birliktelik bir yıldan kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı biçimde boşanmak için başvuru yapamazlar. Bu durumda çekişmeli şekilde başvuruda bulunmak zorundadırlar. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma protokolü sunmaları gerekmektedir. Bu anlaşma metninin bir anlaşmalı boşanma avukatı vasıtasıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli olarak evliliğe son vermek için bir boşanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliğe son verme sebebinin yerinde olması gerekir. Ayrıca boşanma nedeninin ispatlanması gerekir. Boşanma davalarında davayı açan eş iddiasını her çeşit kanıtla ispatlayabilir. Mesela kamera kayıtları delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davaları fazlaca uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.

Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü kesinlikle beynimize çok iyi çağrışımlar getirmez. Bilgi için tıklayınız Bunun nedeni farkındalığımız olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı içinde bulunduğumuz toplumu iyileştirmek için avukat olmamıştır. Bir çok avukat , boşanma avukatı olmaya parasal nedenler nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada avukatınızı belirlerken iyi araştırma yapmalısınız.

Bir çok avukat var. En İyi avukatı nasıl seçeceğim?
Boşanma avukatınızı belirlerken en iyi çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. İkinci yol ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz avukatı öven websiteleri de aynı yolla bulacaksınızdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma Avukatı Ankara”

Leave a Reply

Gravatar